Reklam alanı 1

Eğitim

Bu kategoride toplam adet içerik bulunuyor.

 • Ehliyet Sınav Soruları ve Sonuçları

  Ehliyet Sınav Soruları ve Sonuçları

  15 01 2017 00:47 medusa Liste / Eğitim

  2016 yılında ehliyet sistemi tamamen değişmiş olup artık dört kategoride soru sorulmaktadır. Bunlar trafik adabı, trafik , motor ve ilk yardım sorularıdır. Eğer sizde ehliyet almak istiyorsanız geçmiş yıllara ait soruları çözmeniz gerekmektedir. Aslında her sınavın kuralı budur, geçmiş yıllar soruları çözülmesi gerekmektedir. Ayriyetten sitemiz üzerinden ehliyet sınav sonuçlarını da takip edebilirsiniz.
 • Buca Özel Kız Yurtları

  Buca Özel Kız Yurtları

  22 12 2016 11:26 gozgoz Liste / Eğitim

  İzmir Buca'da Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Tınaztepe kampüsü ve Dokuz çeşmeler kampüsüne en yakın özel kız öğrenci yurtlarının listesini yurt.unibilgi.net ile görebilirsiniz.
 • Polis | Pmyo | Pomem | Paem | PolisNoktasi.Com

  Polis | Pmyo | Pomem | Paem | PolisNoktasi.Com

  21 12 2016 08:31 PolisNoktası Liste / Eğitim

  PolisNoktasi.Com sitesi polis olmak isteyen adayların polislikle ilgili bilgi sahibi olmaları amacıyla kurulmuştur. Pmyo, pomem, paemle ilgili bilgileri bulabileceğiniz sitemiz sizlere forumuyla da sorularınıza cevap vermektedir. Polis olmak isteyenler mutlaka www.polisnoktasi.com portal sitemizi ve www.polisnoktasi.com/soru-cevap soru-cevap alanımızı ziyaret ederek sorularınızı sorabilirsiniz…
 • Konya Özel Direksiyon Dersi

  Konya Özel Direksiyon Dersi

  18 10 2016 10:49 meyado Liste / Eğitim

  Sürüş teknikleri ; Araç trafiğinin yoğunlaştığı ülkemizde sürüş tekniklerini öğrenmek ve profesyonel bir direksiyon eğitimi almak için profesyonel ve usta bir eğitmene ihtiyacınız vardır. Bu sayede hem araç trafiğinde aracınıza daha hakim ve güvenilir sürüş yapma imkanını sağlayabilirsiniz.

  Profesyonel, genç, dinamik ve M.E.B. onaylı sertifikalı Usta Direksiyon Eğitmeni Davut DEMİREL Hoca’ dan direksiyon eğitimi almak için 0505 664 69 53 numaralı telefondan irtibat kurarak randevunuzu alabilirsiniz.

  Bütçenize uygun ekonomik ders saatlerimizle kendi aracınızla sizlerde profesyonel bir sürücü olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

  Sürüş anında algı, soğukkanlılık, beceri ve yeteneklerin geliştirilmesine yönelik eğitimler. Takip mesafesi ve hıza göre vites değişimlerini anlattığımız ders eğitimleri ve Park etmeye yönelik direksiyon eğitimlerinin olduğu derslerimiz vardır. Sürüş becerileriniz arttığı zaman kendi aracınız ile ders alabilme imkanımız da vardır.

  Ders Saat Ücretimiz (Manuel Vites) : 90 TL’dir.

  Kendi aracınızla almak isterseniz saatlik ders ücreti: 50 TL‘ dir.

  Direksiyon tecrübeniz yok ise en az 5 saat ders almanızı tavsiye ediyoruz. 8-10 saat ders aldığınız takdirde trafikte sorunsuz bir şekilde kendinize güvenerek araba kullanmaya başladığınızı göreceksiniz.
  Randevu almak için: 0505 664 69 53

  Konya’nın bütün merkez ilçelerinde ve çevresinde (Selçuklu, Meram, Karatay) Özel Direksiyon Dersi veriyoruz.
 • Bilgi Sitesi

  Bilgi Sitesi

  10 10 2016 23:54 Sun Liste / Eğitim

  Sitemiz Üniversite ve lise düzeyinde eğitim ve genel kültür konuları hakkında bilgiler vermektedir. İyi bilgilenmeler dileriz
 • Masal

  Masal

  25 09 2016 17:20 Superisi Liste / Eğitim

  Masallar masal araştırmacıları tarafından çok değişik şekillerde sınıflandırılmışlardır. Masalları tiplerine göre ilk sınıflandırma girişiminin Alman masal araştırmacısı J. G. Von Hahn tarafından yapıldığı kabul edilir. Kapsamlı olmayan ancak yol gösterici nitelikteki bu çalışmadan sonra 1910 yılında Antti Aarne'nin hazırladığı çalışma masal sınıflandırılması konusundaki ilk önemli çalışmadır. Aarne, masalları; hayvan masalları, asıl halk masalları ve fıkralar olarak sınıflandırmıştır.

  Aarne'nin öğrencisi Srith Thompson ise bu üçlü sınıflandırmayı genişleterek zincirlemeli masallar ve sınıflamaya girmeyen masallar olmak üzere iki ana başlık daha eklemiş; her grubu kendi içinde alt başlıklara ayırmıştır.

  Motiflere göre en geniş sınıflandırmayı da 1932-1936 arasında Srith Thompson yapmış ve masalları motiflere göre 23 ana başlık altında toplamıştır.

  Türk masallarının sınıflandırılması hakkında da çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Pertev Naili Boratav'ın üslup, yapı ve konu bakımından yaptığı masal sınıflandırmasına göre Türk masalları şu beş gruba ayrılmıştır: Olağanüstü masallar, Hayvan masalları, Güldürücü masallar, yalanlamalar ve zincirleme masallar, fıkra ve latifeler.
 • İletişimcilerin Adresi

  İletişimcilerin Adresi

  19 09 2016 19:31 MERK Liste / Eğitim

  İLETİŞİMCİLERİN ADRESİ

  İletisimci.xyz , Ocak 2016 yılından itibaren yayın hayatına giren bir eğitim-kültür ve eğlence sitesidir.
  İletisimci.xyz iletişim, iletişim bilimi, radyo-sinema, gazetecilik, reklamcılık üzerine ders notları, makaleler ve konu ile alakalı ayrıntılı yazıların paylaşıldığı, ayrıca yazarlarımızın yazdığı, köşeyazılar, film eleştirilerini de barındırır.
  İletisimci.xyz’ nin amacı, özellikle iletişim fakültelerinde okuyan öğrenci arkadaşlara bir rehber olacak, öğrenci arkadaşlara ders notu konusunda yardımcı bir kaynak olacak şekilde hazırlanmıştır.
  Bunun yanında İletisimci.xyz/video adresinde (İletisimci.TV), herkese yönelik, siyasi video, kısa-filmler, kısa belgeseller ve daha bir çok video bulunmaktadır.
 • Konya kız öğrenci yurtları

  Konya kız öğrenci yurtları

  3 09 2016 17:32 meyado Liste / Eğitim

  Kız öğrencilerin yurt bulması konusu aileler için sorun olmaktadır. Farklı şehirde okul kazandıkları zaman uygun ve güzel bir kız öğrenci yurdu bulunması konusunda ciddi sorunlar yaşanabilmektedir. Yurt içerisinde konforun olması, temiz olması ve güvenli bir yer olması en çok dikkat edilen özelliklerdir. Bu konuda güzel bir kız yurdu bulunması şehirde yapılacak araştırmalar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Kızlarınızın Konya ilinde okuması ve burada okul kazanması durumunda Boğaziçi kız yurdu en uygun tercihlerden biri olacaktır. Oldukça geniş ve konforlu bir hizmet ve olanakları bulunan yurt Konya kız öğrenci yurtları içerisinde en çok tercih edilen yurtlar arasında yer almaktadır. Yurt odalarında ve içerisinde sunulan olanaklar nedeni ile bu tercihler yapılmaktadır.
  Yurtta bulunan odalar bir kişilik, iki kişilik ve üç ile dört kişilik olarak farklı durumdadır. Bu sayede öğrenciler istedikleri şekilde oda tercihinde bulunabilmektedir. Konya kız yurdu odalarında ortopedik yataklar ve çalışma masası bulunmaktadır. Bunun yanında yurt merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır.
 • Assessment Değerlendirme Merkezi

  Assessment Değerlendirme Merkezi

  24 08 2016 15:02 cagzeta Liste / Eğitim

  Assessment Systems işe alımda ve terfi sürecinde kullanılmak üzere iki ayrı değerlendirme merkezi uygulaması sunmaktadır. Uygulamalar kurumun ihtiyacına uygun olarak adapte edilen çeşitli iş oyunları ve lidersiz grup tartışmaları ile yetkinlik envanteri uygulamasını içermektedir.
 • MEB

  MEB

  22 08 2016 00:05 doganblog Liste / Eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığının yayınladı haberler başta olmak üzere öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ilgilendiren bütün eğitim haberleri derleyerek ziyaretçilerine sunan haber sitesidir.
  Sizlerde eğitim haberlerine hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız bizi takip edebilirsiniz.
 • Combeki Okul Öncesi Ve Çocuk Şarkıları

  Combeki Okul Öncesi Ve Çocuk Şarkıları

  20 08 2016 00:55 alemextra Liste / Eğitim

  Çocuk Şarkıları ve Daha Birçok Farklı Kaynak İle Çocuklarımızı Eğitirken eğlendirecebileceğiniz ve ihtiyaç duydugunuz bütün içeriği sitemizde Bulabilirsiniz.
 • Dünya'nın En Popüler Zeka Oyuncakları Burada

  Dünya'nın En Popüler Zeka Oyuncakları Burada

  12 08 2016 21:09 Zeka Toys Liste / Eğitim

  Zeka oyunları, tartışmasız çocuklar başta olmak üzere ergen ve yetişkin yaş kitlesine kadar uzanan, oynaması zevkli ve bilgilendirici aktiviteler olarak bilinmektedir. Fakat maalesef ki günümüzde gelinen bilgisayar çağı ve online oyunlar bu tarz oyunlara olan ilgiyi düşürmüştür.
  Peki, siz ne sıklıklar ile zeka oyunları oynuyorsunuz? Bu oyunlara ilginiz ne kadar? Ayrıca bu oyunlardan satın almak ister miydiniz? Cevabınız evet ise yazımızı okumaya devam etmenizi tavsiye ederiz. Zeka oyunları satın almak, hem sizin için hemde çevrenizdeki arkadaşlarınız için faydalı bir işlem olacaktır çünkü bu tarz oyunlara kafa yorarak beyninizin daha aktif kalmasına yardımcı olacaksınız.
  Sizlerde hemen en güzel ve en yeni zeka oyunlarını satın almak istiyorsanız www.zekatoys.com adresini ziyaret ederek beğendiğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz.

  • 1 2
instagram takipçi hilesi