Reklam alanı 1

SEO Bilgileri

 • Domain adı ile Google de nasıl ilk sırada olunur?

  19 08 2016 19:23 Cedkanbiryafes SEO Bilgileri

  Bu yazımız da domain ismi ile ilk sırada çıkmanın ipuçlarını vermekle birlikte sitenizin anahtar kelimeler ile nasıl Googlenin zirvesine yani ilk sırasına taşıyabileceğinizden bahsedeceğiz. Lütfen yazımızı sonuna kadar okuyunuz, biliyorum diyip kesip atmayınız.
  Özellikle Türkiyede tüm site sahiplri, sitelerinin temasını, içeriğini ve gerekli ayarları yaptıktan sonra google arama motorunda ilk sırada çıkabilmenin yollarını aramaktadır.
  Maalesef ki araştırmalarını yaparken şunu göz önünde bulundurmuyorlar; İnternet dünyası devasa bir okyanus gibi büyük ve derin, arama motorlarında o kadar çok değerini yitirmiş eski ve eksik bilgi çok ki bunların sitelere seo olarak uygulanması halinde kaş yapıyım derken göz çıkartabiliyorlar. Eski ve değerini yitirmiş bu bilgiler ile sitelere zarar vermekten başka bir şey kazandırmıyorlar.
 • Siteye Nasıl Hit Kazandırılır ?

  22 03 2016 19:07 Gokay SEO Bilgileri

  Siteye Nasıl hit kazandırılır, Siteye nasıl hit çekilir soruları bir çok web site sahibinin en merak ettiği şeylerden birisidir. Bu makalemde sizlere sitelerinize Hit çekme, hit kazandırma yöntemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağım..
 • Siteleriniz'de Seo Çalışması Yapmak

  22 03 2016 18:17 Gokay SEO Bilgileri

  Sitenizde ''Seo'' Çalışması yapmak sitelerinizi, çok iyi konuma getirebilir. Seo çalışması adına bir çok yöntem bulunmakta en iyi seo çalışması şu şekilde olmalıdır. Eğer Seo çalışması hakkında yeterinde bilgi sahibi değilseniz Googlede araştırma yaparak işe başlayabiliriz.
 • Google'de Sitem İndex almıyor (Çözümü)

  4 12 2015 20:17 Gokay SEO Bilgileri

  Bir çok site sahibi ilgilendiren bir konu google ile arası kötü olan bir site başarıyı asla yakalayamaz son günlerde forumlarda sürekli görüyorum sitem index almıyor, google sitemi eklemedi, index sorunu yaşıyorum gibi bir çok soru ortada dolaşıyor.

  Eğer Siteniz index almıyorsa şuna emin olun bu sitenin suçu değildir site yönetimi ve siteyi kullanan kişi ve site sahibinin yaptığı bir sorundur..
 • Organik Hit Programı Kullanımı ve Detaylı Bilgi

  4 12 2015 19:48 Gokay SEO Bilgileri

  Bildiğimiz üzere son zamanlarda seo adına yapılmış bir çok adım var bunlardan biriside organik hit programıdır. Genelde seo uzmanları tarafından kullanılıyor kullanım amacı ise google üzerinden siteniz için belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeyi tanımlayıp o anahtar kelimeye googlede arama yaptırıp sitenize tıklanmasını sağlıyorlar. Programı akıllıca kullanmak çok önemli işe yarıyor mu diye soracak olursanız evet doğru ve akıllıca kullanıldığı sürece işe yarıyor bizzat denedim 150. sırada olan bir anahtar kelimeyi sabır ve azimle 1 ay içerisinde 50. sıraya getirmeyi başardım.
 • Google'de Hızlı İndex ve 1. Sırada olmanın Yolları

  3 12 2015 22:55 Gokay SEO Bilgileri

  Her site sahibinin olmak istediği şeylerden birisidir Googlede en üst sıralara çıkmak ve googlede zirve olmak. Google'de zirve olmak için bir site sahibinin çok bilinçli çalışması gerekir. Bilinçli çalışma bir siteyi çok iyi yerlere getirebilir.
 • Konularda Etiket Kullanımı ve Önemi

  3 12 2015 21:03 Gokay SEO Bilgileri

  Hemen, hemen hepimiz sitelerimizde açmış olduğumuz konulara mutlaka etiket gireriz googlenin son açıklamasına göre etiketler artık önemini yitirmiş durumda, ama biz yinede giriyoruz bence girmekte fayda var her ne kadar etiketler önemini yitirmiş olsa'da google'ye baktığımızda oluşturmuş olduğumuz etiketler gözükmekte...
 • Özgün Bir Makale Nasıl Yazılmalı Nelere Dikkat Edinmeli

  3 12 2015 20:52 Gokay SEO Bilgileri

  Özgün makale demek sitenin canı kanı demektir. ''Özgün Makale'' yazmadan önce kesinlikle ilk önce eğer o konuyla ilgili bilginiz yoksa kesinlikle araştırınız. Konuyla ilgili tüm araştırmalarınız bittiği zaman artık hazırsınız demektir. Rahat olun içinizden geldiği gibi yazın, (Google)'de en üst sıralara çıkmak istiyorsanız en az 250 kelime veya 300 kelime üzeri yazınız imla kurallarına kesinlikle dikkat ediniz imla kuralları nokta, virgül ve ünlem işaretleri gibi şeyleri kesinlikle cümleye göre kullanınız makale kaliteniz çok ciddi derecede seo'ya uyum sağlamış olacak vede Makala kaliteniz artacaktır.
 • Sosyal İmleme Nedir Nasıl Yapılır

  3 12 2015 19:33 Gokay SEO Bilgileri

  Sosyal imleme adından da anlaşılacağı gibi siteniz için sosyal mecralarda yapacağınız paylaşım çalışmalarına denmektedir. Bu çalışmanın sitenize oldukça fazla yararı vardır. Back-link kazanırsınız. Anlık ziyaretçi veya siteniz için okuyucu elde edebilirsiniz. Arama motoru örümcekleri tarafından index alma hızınızda ciddi bir artış görülebileceği gibi daha fazla arama sonuçlarında görünebilirsiniz. Özetle Facebook, Twitter gibi büyük veya küçük sosyal mecralarda siteniz adına yapacağınız sosyal imlemeler siteniz için oldukça fazla iyi ve yararlı olacağı gibi sizlere oldukça fazla da back-link kazandıracaktır.
 • Site İçi Seo Nedir Nasıl Yapılır

  3 12 2015 19:29 Gokay SEO Bilgileri

  Site içi seo genelde sitede bulunan yazılar ve sitenin içerisinde yapılan seo çalışmalarına denmektedir. Seo’nun en özgün ve en fazla Google gözünde değer gören bir türü olması ile birlikte site için Seo çalışmaları hem Google gözünde değerlenmenize neden olurken hem de kullanıcıların ve sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerin siteniz içerisinde daha fazla dolaşmasına ve içeriğinizin de daha kaliteli olmasına neden olabilir. Hal böyle olunca seo çalışması yapmak isteyenler bu çalışmalara başlamaya site içi seo çalışmaları ile başlayarak olumlu bir adım ve mantıklı bir davranış yapmış olacaklardır.
 • Site Dışı Seo Nedir Nasıl Yapılır

  3 12 2015 19:22 Gokay SEO Bilgileri

  Seo türlerinden bir tanesi olan site dışı seo çalışmaları daha çok site içi seo çalışmaları bittikten sonra yapılması gerekse de. Arama motorları tarafından oldukça yararlı bir çalışma olacaktır ve sitenize daha fazla ziyaretçi ve izleyici çekmenize olanak tanıyacaktır. İsminden de anlaşılacağı gibi site dışı seo çalışmaları sitenin dışında farklı sitelere yapılan ve o sitelerden sitenize ziyaretçi ve okuyucu çekmenize yarayan çalışmaların tümüne denmektedir. En fazla faydalı olanları ise bloglara ve forumlara imleme yapmaktır. Buralar çok fazla insanlar tarafından ziyaret edildiği için sitenize daha fazla okuyucu ve daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.
 • Özgün Makalenin Seo Açısından Faydaları

  3 12 2015 19:18 Gokay SEO Bilgileri

  Herkesin bildiği gibi özgün makale yazmak site içi seonun en önemli etkilerinden birisidir. Özellikle günümüzde Google örümceklerinin de bir hayli dikkatini çekecek derece de özgünlükte hazırlanan makaleler elbette seo için çok faydalı olmaktadır. Hal böyle olunca seo çalışmalarına başlamak isteyen bir kişinin yaptıracağı tüm çalışmalara başlamadan önce özgün makale ile sitesinin içeriğini beslemesi site içi seo için oldukça faydalı bir davranış olacaktır. Site içi seo demişken seo türlerinden birisi olan ve site dışı seo çalışmalarına nazaran Google örümcekleri gözünde de en değerli seo türü de site içi seo çalışmaları olacaktır kuşkusuz.

  • 1 2
elazığ havaalanı oto kiralama elazığ rent a car elazığ havalimanı oto kiralama patent