Reklam alanı 1

Domain adı ile Google de nasıl ilk sırada olunur?

Domain adı ile Google de nasıl ilk sırada olunur?

Bu yazımız da domain ismi ile ilk sırada çıkmanın ipuçlarını vermekle birlikte sitenizin anahtar kelimeler ile nasıl Googlenin zirvesine yani ilk sırasına taşıyabileceğinizden bahsedeceğiz. Lütfen yazımızı sonuna kadar okuyunuz, biliyorum diyip kesip atmayınız.
Özellikle Türkiyede tüm site sahiplri, sitelerinin temasını, içeriğini ve gerekli ayarları yaptıktan sonra google arama motorunda ilk sırada çıkabilmenin yollarını aramaktadır.
Maalesef ki araştırmalarını yaparken şunu göz önünde bulundurmuyorlar; İnternet dünyası devasa bir okyanus gibi büyük ve derin, arama motorlarında o kadar çok değerini yitirmiş eski ve eksik bilgi çok ki bunların sitelere seo olarak uygulanması halinde kaş yapıyım derken göz çıkartabiliyorlar. Eski ve değerini yitirmiş bu bilgiler ile sitelere zarar vermekten başka bir şey kazandırmıyorlar.
Yukarıda açıkladığım nedenlerle, 2015 yılıle- SEO alanında çok köklü değişikliler google tarafından yapıldı ve gerekli açıklamalar da yine Google tarafından yayımlandı.
Bu yazımızda Google’nin çalışma mantığı ile birlikte nasıl içeriğe ve görünüme sahip sitelere değer verdiğinden bahsedeceğiz.
Öncelik ile Googleyi basit bir robot, arama motoru olarak görmemeniz gerekir, böyle görmekle birlikte üzerine birde hile ile kandırmaya çalışır ya da yukarıda da yazdığım gibi eksik ve güncelliğini yitiren bilgiler kullanırsanız, Google’nin gözünden düşersiniz.
Googleyi çok zeki, işini düzgün yapan, en doğru bilgiye ulaşan ve her şeyin farkında olan bir arama motoru olarak göreceğiz. Bu ilke ile de yola çıkacağız.
Temel site seo ayarı,
Birinci olarak ; Domain ismi seçimi konusu, Google’nin en çok dikkat ettiği hususların başında Domain ismi seçimi gelmektedir.Site İçeriğiniz ile domain adının birbiri ile uyumu çok önemlidir. İsim ve içerik yönünden biribirini tamamladıktan sonra;
1.Sitenizin başlığı,
2.Meta Tagı,
3.Açıklamaları,
4.Bölüm ve kategorileri ,
Sitenizin yukarıda saydığım 4 adet altın olarak nitelendirdiğim bilgileri rakiplerinizde olmayan özgün içeriklerle anlaşılır kelimeler ile doldurmanızdır. Bu açıklamaları mümkünse bir defaya mahsus özenerek seçmeli ve sürekli değiştirmemenizdir.
Uyarı; Sloganlarınız ile etiketlerinizin sürekli değişmesi halinde google sizi istikrarsız işe yaramaz görebilir.
Önemli Not; Özellikle son yıllarda Google, mobil destekli temalara sahip sitelere indexe alma ve pagerank konusunda ayrıcalıklar tanıdığını belirtmiştir. Site temanızı kullanımı kolay, renk uyumu ile mobil uyumluluk konusunda da eskiye göre çok daha dikkat etmeniz gerekmektedir.
Domain ismi ile ilk sırada çıkmanın püf noktalarından biri de özgün ve kullanıcı dostu faydalı bilgilerdir, siteye giren kullanıcının sorduğu soruların cevapları tatmin niteliğine de google değer verdiğini son güncellemeler ile belirtmiştir.
Özellikle yine belirtiyorum googleyi kandırmaya çalışmayın, laf olsun torba dolsun diye makaleler, haberler, içerikler eklemeyin, çünkü google robotları neyin faydalı neyin faydasız olduğunu emin olun sizden ve bizden daha iyi biliyor! Bu bilinç ile yolumuza devam edersek Googlenin nimetlerinden faydalanabiliriz.
Google de ilk sırada çıkmak için ayrıca backlink alacağınız sitelerin kalitesi de çok önemlidir, Hiç bir niteliği olmayan boş sitelerden backlink alımı kardan çok zarar getirebilir. Her ne kadar bir çok seo makalesinde; bir şey olmaz her siteden backlink alın dense de, biz tavsiye etmiyoruz. Kaliteli sitelerden backlink alımınızı şiddetle tavsiye ediyoruz. . Söylediğim gibi google saf ya da aptal değildir, kaliteli sitelerden de backlink alırken tanıtım yazınızında bir değer ve fayda sağlamasına özen gösterin... Velhasıl kelam, Söylediklerimizi uyguladığınız taktir de sitenizin pagerankı artacak, googlenin ilk sıralarına taşınacaksınız...

Bir sonraki seo makalemizde görüşmek üzere...


Etiketler: Domain adı ile Google de ilk sırada olmak, siteler için güncel seo ayarı, Domain ismi ile ilk sırada olmak, 2016 güncel site için seo ayarı, İlk sırada çıkmanın ipuçları, Googlede domain ismi ile ilk sırada çıkmak, pagerank yükseltme, googlede ilk sırada

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • winkwinkedsmileam
  belayfeelfellowlaughing
  lollovenorecourse
  requestsadtonguewassat
  cryingwhatbullyangry

Kodu Güncelle
  CePTiM diyor ki: 18 Ekim 2016 23:35
  www.ceptim.net sitesinin sahibi olarak. 2009 dan bu yana net uzantısı ile devam ediyorum. 2007 de ceptim.com ile başladık bi anlaşmazlık oldu com kapandı 4 ay sonra net uzantısı ile 2009 da bi girdim bu sektöre fakat para kazanmak için yapmadım bu işi ama üye ziyaretçi çeke konusunda da index konusunda desteğe profesyonel bilgiye ihtiyacım var.

  Hit , index v.s bir analiz falan iyi olur.

  Cevapla

  Cedkanbiryafes diyor ki: 4 Eylül 2016 20:43
  Alıntı: MaRZoCHi
  Güzel ve kaliteli bilgiler. Paylaşımınız için teşekkür ediyorum ve devamını bekliyorum..


  Teşekkürler bu yazımız da googlede ilk sırada çıkmanın püf noktalarından bahsettik, ve googlenin sıralamasından düşmemek için yapılması gerekenleri paylaşacağız.

  Cevapla

  MaRZoCHi diyor ki: 23 Ağustos 2016 12:35
  Güzel ve kaliteli bilgiler. Paylaşımınız için teşekkür ediyorum ve devamını bekliyorum..

  Cevapla

elazığ havaalanı oto kiralama elazığ rent a car elazığ havalimanı oto kiralama patent